Czym się kierować wybierając zmiękczacz do wody?

napełnianie szklanki wodą z kranu

Twarda woda nie tylko pozostawia nieestetyczne ślady kamienia na armaturze łazienkowej i czajniku, ale także może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie i urodę domowników. Montaż zmiękczaczy i filtrów podzlewowych do wody pozwala usunąć z wody kranowej wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne, bakterie i wirusy oraz związki metali ciężkich, które oprócz tego, że obniżają walory smakowe wody, są też szkodliwe dla organizmu. Na rynku nie brakuje producentów urządzeń zmiękczających wodę. Problemem często okazuje się jednak wybór właściwego urządzenia do swojego domu. Czym się kierować przy zakupie zmiękczacza? Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Jaki zmiękczacz do wody warto wybrać?

Wybierając zmiękczacz do wody, warto się zastanowić, jakiego sprzętu się oczekuje. Jeśli zależy Ci wyłącznie na tym, by zrezygnować z zakupów wody mineralnej i pić wodę kranową, możesz wybrać zakup kompaktowych urządzeń filtrujących montowanych bezpośrednio do kranów np. w kuchni czy łazience. Jeżeli natomiast chcesz korzystać z miękkiej wody w całym domu, powinieneś zastanowić się nad zakupem domowej stacji uzdatniania wody, którą instaluje się w miejscu doprowadzania wody. Taki zmiękczacz dostarczy miękką wodę do każdego kranu, a nadto uchroni też całą instalację przed gromadzeniem się kamienia w rurach. Różnice między tymi urządzeniami to nie tylko zakres funkcji, ale również ich wielkość oraz cena.

Kolejną kwestią, którą należy uwzględnić przy zakupie, jest wydajność uzdatniacza. Przede wszystkim należy się kierować tym, by dopasować zmiękczacz do indywidualnego zapotrzebowania. Pamiętaj więc, by przed zakupem zastanowić się, ile osób będzie korzystało ze zmiękczonej wody, a nadto określ stopień twardości wody kranowej, co pozwoli Ci właściwe dobrać ilość złoża filtracyjnego. Pomyśl też o możliwościach montażu uzdatniacza. Dzięki temu w przyszłości obniżysz koszty eksploatacji urządzenia, a dodatkowo zapewnisz mu właściwe, dostosowane do potrzeb domowników funkcjonowanie. Nie mniej ważny jest też komfort obsługi oraz dostęp do komponentów wymiennych i serwisu.

Polecane produkty

Chcesz wiedzieć, które produkty cieszą się największą popularnością wśród naszych klientów?
Zapoznaj się z polecanymi produktami i dołącz do grona zadowolonych użytkowników!