Jak dobrać domową stację uzdatniania wody?

domowa stacja uzdatniania wody

Woda to najważniejszy składnik wszystkich organizmów żywych. Jej jakość ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie człowieka, ponieważ nie tylko gwarantuje prawidłowe nawodnienie, ale także dostarcza wielu pierwiastków niezbędnych do zachowania dobrego samopoczucia i zdrowia. Niestety nie wszędzie woda pobierana z instalacji wodociągowej czy czerpana z własnego ujęcia będzie wolna od zanieczyszczeń mikrobiologicznych, zbyt dużej ilości metali ciężkich czy innych niekorzystnych w nadmiarze związków chemicznych. Sposobem na poradzenie sobie w takiej sytuacji będzie zakup domowej stacji uzdatniania wody. We Wrocławiu potrzebne urządzenia można znaleźć w firmie AQUAPHOR. Przekonajmy się, co okaże się istotne przy doborze najlepszego rozwiązania i dlaczego.

Co jest ważne przy wyborze stacji uzdatniania?

Woda wykorzystywana do celów spożywczych musi spełnić rygorystyczne wymogi odnośnie do zawartości poszczególnych związków chemicznych oraz obecności mikroorganizmów. Wstępem do działań w tym zakresie będzie więc przeprowadzenie analizy laboratoryjnej, pozwalającej na ustalenie jej podstawowych parametrów i na tej podstawie dobranie urządzeń, które będą sobie w stanie poradzić z jej uzdatnieniem. Trzeba też pamiętać, że poszczególne elementy stosowane do filtracji i oczyszczania wody mają różną wydajność, a także powodują określone jej zużycie – zwłaszcza w przypadku filtrów odwróconej osmozy.

W jaki należy uzdatniać wodę?

W wodzie mogą znajdować się różne rodzaje zanieczyszczeń. Podstawą każdej filtracji jest zastosowanie wkładu, który umożliwi pozbycie się zanieczyszczeń stałych np. wkładów siatkowych. Łączy się je z rozwiązaniami pozwalającymi na pozbywanie się różnych substancji chemicznych – zwykle z użyciem wkładu z aktywnego węgla. Do niszczenia mikroorganizmów przydatne są wkłady ze srebrem lub miedzią, działającymi antybakteryjnie i przeciwwirusowo, a także zeolity. Potrzebne mogą się okazać filtry odżelaziające i eliminujące nadmiar manganu, jak również wkłady zmiękczające – na ogół wkłady ze złożami jonowymiennymi. Popularna jest też filtracja membranowa i korzystanie z odwróconej osmozy.

Polecane produkty

Chcesz wiedzieć, które produkty cieszą się największą popularnością wśród naszych klientów?
Zapoznaj się z polecanymi produktami i dołącz do grona zadowolonych użytkowników!