Jak działa dystrybutor fontannowy?

dystrybutor fontannowy

Przez lata wokół picia wody kranowej w Polsce narosło wiele mitów. Są tacy, którzy twierdzą, że nie nadaje się ona do bezpośredniego spożycia ze względu na wysoką zawartość chloru i innych zanieczyszczeń. Choć woda prosto z kranu może budzić wątpliwości, Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że jest zdatna do picia. Często jednak, aby poprawić jej jakość i przede wszystkim walory smakowe wielu z nas decyduje się na montaż w domach filtrów i stacji zmiękczania wody. Z kolei w obiektach użyteczności publicznej, szkołach oraz szpitalach zastosowanie znajdują dystrybutory fontannowe. W dalszej części artykułu wyjaśniamy, czym są oraz jak działają.

Na czym polega działanie dystrybutora fontannowego?

Dystrybutor fontannowy to wielofunkcyjne urządzenie, które służy do ultrafiltracji wody kranowej. Podłącza się je bezpośrednio do sieci wodociągowej w miejscu ujęcia zimnej wody. Oprócz tego wymaga również podłączenia do kanalizacji. Popularne dystrybutory fontannowe marki Aquaphor we Wrocławiu oferuje firma AQR. Urządzenia wyposażone są w zestawy filtracyjne, które odpowiadają za trójstopniową filtrację. Na pierwszym etapie filtracji taki dystrybutor oczyszcza wodę z osadów mechanicznych, mułu oraz chloru. Na drugim zatrzymuje wszystkie mikrozanieczyszczenia o wielkości do 0,1 mikrona. Skuteczność filtracji wody na tym etapie zapewnia zastosowanie wkładu z membraną kapilarną, która wykazuje działanie bakteriostatyczne.

Dzięki zastosowaniu membrany wkład zatrzymuje wszystkie bakterie pochodzące z wodociągu, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie. Trzeci etap filtracji dotyczy usunięcia pozostałych zanieczyszczeń, w tym toksycznych pierwiastków takich jak np. rtęć, mangan i ołów. Mimo wysokiej skuteczności zatrzymywania szkodliwych związków i metali ciężkich wkłady filtracyjne nie pozbawiają wody cennych minerałów. Po ultrafiltracji w wodzie wciąż pozostają pierwiastki mineralne takie jak wapń, magnez i potas. Woda nie traci więc swoich cennych składników, a jednocześnie jest oczyszczona i krystalicznie czysta. Dzięki dystrybutorom nadaje się do bezpośredniego spożycia oraz zawiera właściwości hipoalergiczne i antyoksydacyjne.

Polecane produkty

Chcesz wiedzieć, które produkty cieszą się największą popularnością wśród naszych klientów?
Zapoznaj się z polecanymi produktami i dołącz do grona zadowolonych użytkowników!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial