Jak pozbyć się z wody mikroorganizmów, bakterii i wirusów?

nalewanie wody z dzbanka

Picie nieprzegotowanej wody kranowej może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Powodem tego może być obecność w wodzie szkodliwych związków, metali ciężkich oraz bakterii i wirusów, wywołujących infekcje i zatrucia pokarmowe. Kupno wody mineralnej w sklepach nie zawsze się jednak opłaca. Ponadto problematyczna okazuje się również produkcja plastikowych butelek, w których woda jest sprzedawana. Aby ograniczyć miesięczne wydatki na zakup wody, a dodatkowo zredukować ilość produkowanego plastiku, warto rozważyć montaż urządzeń filtrujących wodę kranową. Poniżej podpowiadamy, jakie możliwości oferuje rynek oraz wyjaśniamy, jak działają takie systemy.

W jaki sposób można oczyścić wodę kranową z zanieczyszczeń?

Najprostszym sposobem oczyszczania wody z mikroorganizmów, bakterii i wirusów jest inwestycja w dzbanek filtrujący taki jak np. dostępny w ofercie naszej firmy z Wrocławia, dzbanek filtrujący Aquaphor. Wystarczy wlać wodę kranową bezpośrednio do dzbanka, a umieszczony w nim filtr usunie wszystkie zanieczyszczenia. W ten sposób szybko i przy niskim nakładzie finansowym można uzyskać krystalicznie czystą wodę. Poza dzbankami filtrującymi popularnością cieszy się także montaż specjalnych filtrów. Takie urządzenia można zamontować bezpośrednio do kranu lub pod zlewem, podłączając filtr do przyłącza zimnej wody wodociągowej. Filtry podzlewozmywakowe zwykle wybierają ci, którzy chcą ukryć to urządzenie w szafce lub też nie mają możliwości montażu urządzenia bezpośrednio do baterii.

Zarówno montaż filtrów bezpośrednio do kranu, jak i filtrów podzlewozmywakowych zapewnia nieograniczony dostęp do czystej wody oraz nie wymaga skomplikowanego montażu. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to regularna wymiana filtrów. Droższym rozwiązaniem, które wymaga bardziej zaawansowanego montażu, jest inwestycja w stacje uzdatniania wody. Takie uzdatniacze montuje się przy wodomierzach, umożliwiając w ten sposób oczyszczanie wody w całym domu. Dzięki temu niezależnie od tego, z którego kranu się korzysta, otrzymuje się wodę pozbawioną chloru, metali ciężkich takich jak np. żelazo czy mangan oraz wszelkich drobnoustrojów chorobotwórczych.

Polecane produkty

Chcesz wiedzieć, które produkty cieszą się największą popularnością wśród naszych klientów?
Zapoznaj się z polecanymi produktami i dołącz do grona zadowolonych użytkowników!